Nezávislý 2 CV klub Praha z.s.
Pod Hloubětínskou zastávkou 5
190 00 Praha 9O nás
Klub
Historie klubu
Odkazy
Kontakty
Fotogalerie
Kalendář akcí
Články
Inzerce
Zajímavosti
Klub


13.03.2021

Rozsáhlý požár kotelny a garáže likvidovali v sobotu ráno hasiči na Kroměřížsku. Silné plameny ohrožovaly také přilehlý skleník a dům opodál, hasiči ale pomocí vodních proudů dalším škodám zabránili. Požár se obešel bez zranění, pomyslnou daň si ale vybral v podobě zničeného historického vozidla Citroën 2CV známého jako Kachna.

Plameny se začaly objektem šířit krátce před 7. hodinou ráno. Hořelo v kotelně a garáži, na něž navazoval skleník a nedaleko je také rodinný dům. Navíc hasiči našli uvnitř tlakovou láhev s propan butanem, kterou vynesli mimo stavbu a ochlazovali ji. „V garáži byl zaparkovaný historický automobil Citroen 2CV, lidově nazývaný Kachna. Bohužel byl požárem zničen,” informoval o požáru mluvčí hasičů Roman Žemlička. Vyšetřovatelé po ohledání místa požáru zjistili, že vedle kotle na tuhá paliva bylo nesprávně uskladněné dřevo a další hořlavý materiál, což měla být příčina vznícení. „Škoda způsobená požárem byla vyčíslena v předběžné výši 600 000 korun. Byly uchráněny hodnoty v předběžné výši 500 000 korun,” dodal mluvčí.

Jakou část škody tvoří zničené auto, vyšetřovatelé neuvedli. Historický citroen se vyráběl ve Francii od roku 1948 do 1990, přezdívku Kachna dostal podle typického znaku při jízdě, kdy se na nerovnostech nakláněl do stran vlivem měkkého odpružení.

Zdroj: www.novinky.cz/krimi/clanek/40353886


24.02.2021

Vítám vás všechny v novém roce 2021. Bohužel ani letos nevypadá situace tak, abychom mohli očekávat obrat k lepšímu. Retromobile v Paříži se nekonal, v minulém týdnu jsem dostal zprávu, že neproběhne Světový sraz 2CV ve Švýcarsku a ani výstava spojená s burzou v Remeši se konat nebude. Dokonce už nejsou uvedeny ani náhradní termíny. Ono se v situaci, kdy jsou uzavřené hranice s Německem, nedalo ani nic jiného čekat. Ve hvězdách je i pořádaní národních srazů a hlavně není možné čekat do poslední chvíle na vývoj situace, protože příprava také zabere nějaký čas. Také jsem se zaobíral představou návštěvy Citromuzea ve Francii někdy na přelomu srpna a září, uvidíme jaký bude další vývoj. Z kempu mám zatím přislíbené blokace míst, ale opravdu nikdo dnes nemůže říct, co bude na konci léta. Co se týká nových termínů srazů, které se loni a letos nekonali a konat zatím nebudou, tak jakmile se situace zlepší a dozvím se nějaké novinky, dám vám samozřejmě vědět. Tak se všichni držte a zkuste se z toho nezbláznit!

Luboš 40-93
21.09.2020

Všechny zdravím!

Doba je zlá, tak vás chci alespoň pozvat na jednodenní výlet. Konat se bude v sobotu 3.10. 2020 a sraz budeme mít na jednom z obvyklých míst, t.j. na parkovišti před Břevnovským klášterem v 9,00 hod. Pojedeme na letiště v Ruzyni, kde se v Tuchoměřicích nachází Outlet, ve kterém se půjdeme podívat na sbírku youngtimerů, která je i jinak přístupná veřejnosti, ale snad se mi podaří zařídit i něco nad rámec normálního návštěvníka z ulice, např. parkoviště, abychom mohli stát všichni pohromadě. Odtud, abychom trochu provětrali svá zahálející auta a najeli pár kilometrů, pojedeme po okreskách přes Unhošť do Malých Kyšic, kde máme zarezervovanou restauraci na oběd. Kdo bude chtít, může po obědě zajet o zhruba 2 km dál a podívat se na Dědkův Mlýn. To bylo za první republiky a ještě i v 60. a 70. letech výletní místo pro obyvatele Prahy. Původní hospoda už sice nefunguje, ale je tam pěkně zrekonstruovaná budova mlýna. Sice je v ní taky restaurace, ale s malým výběrem a poměrně drahá. Ale místo stojí za to vidět. Itinerář dostanete na místě ráno a odjezd domů bude individuální. Jen bych potřeboval dopředu závazně potvrdit, kdo s námi pojedete a ráno rozhodnout, co a kolik obědů se bude objednávat.

Těšíme se a nashle v sobotu 3.10.

Luboš a Milada 40-93
07.06.2020

Ohlédnutí za loňským setkáním století v La Ferté-Vidame:

24.05.2020

Se smutkem Vám oznamuji, že nás opustila paní Eliška Kecová, manželka jednoho ze zakládajících členů Citroen Klubu Praha.


18.04.2020

Všechny zdravím!

Protože se momentálně všichni nacházíme ve více než nepříznivé situaci, neobjevují se ani žádné příspěvky na našich stránkách. Je to tím, že většina akcí je odvolána, případně přesunuta na jiné termíny. Ani u nás tomu není jinak.

Jarní sraz 1. Citroen Clubu Praha byl po zralé úvaze zrušen a stejně tak i 3. národní sraz 2CV, derivátů a Citroenů starších 30 let (zřejmě bude v podobném termínu příští rok).

ICCCR v Toruni v Polsku je přloženo na termín 3.-7.8. 2022. To je velmi rozumné rozhodnutí, protože se nenaruší cyklus konání v sudém roce (na rozdíl od loňského světového setkání 2CV ve Slovinsku, které ani 100 let Citroenu nedokázalo posunout o 2 roky a tím se stalo, že málokdo z nás dokázal navštívit oba srazy).

Salon v Remeši je prozatím odsunutý na datum 13. a 14.6. 2020, ale tento termín bude jistě nereálný i pro Francouze (naše hranice zůstanou touto dobou ještě zavřené). Holandská náhrada Citromobilu Citroexpo má náhradní termín 1. a 2.5. 2021. Francouzský národní kachní sraz je přeložen na 25.-29.5.2022, protože rok 2021 má již registrován jiný klub.

Ani naše zahájení sezóny, které každoročně pořádají plzeňáci na Chrástově, nebude. Zvažuji, jestli je vůbec smysluplné prodlužovat si na auta platnost emisí a STK, když letos asi ani nevyjedeme. To samé platí i pro veteránské průkazy... Uvidíme, jestli prorazíme s nějakou akcí na podzim. O tom vás budeme včas informovat. Já ale za sebe můžu prohlásit, že dokud budou povinné roušky, tak zaručeně na žádnou akci nepojedu. Stačí mi 20 minut v obchodě a jsem zadýchaný jako po 20 kilometrech a ještě se mi zamlžují brýle, tak si v těch regálech těžko vybírám :-)

Všem přeji ne pěkné prožití ale aspoň přežití letošního léta!

Luboš 40-93
03.02.2020
3. národní setkání majitelů 2CV, jejich derivátů a Citroenů starších 30 let
se bude konat v kempu Varvažov v termínu 19.-21.6. 2020.

K dispozici máte několik možností ubytování. 60 lůžek je v chatách, ty vícelůžkové se sprchou a WC. Další možností je pak přespání ve stanech nebo autech. Na chatky se bude platit 50% záloha předem. Na stránkách www.camp-varvazov.cz naleznete všechny potřebné kontakty, na kterých si můžete rezervaci vyřídit. Rezervace si udělejte co nejdříve, počet chat je omezený!

Vjezdné se bude vybírat v hotovosti na místě při doplácení ubytování.

Výše vjezdného:
 • dospělá ubytovaná osoba (v chatce, autě, stanu) - 300,- Kč/os.
 • děti (ubytované) do 12 let zdarma, 12-18 let 150,- Kč/os.
 • neubytovaná osoba (jednodenní účastník) - 200,- Kč/os., děti 12-18 let 150,- Kč/os.

  Veškeré ceny za chaty, umístění stanů, auta a rekreační poplatky máte uvedené v ceníku na stránkách kempu. Při rezervaci chatek nahlašte zároveň požadavky na snídani! A ti, co chtějí spát ve stanech a autech by si měli v případě zájmu rezervaci snídaně udělat také. Restaurace v kempu bude fungovat po celou dobu setkání.

  Program setkání:
  Pátek 19.6.
  20,00 příjezd, ubytování, zahájení
  večer diskotéka s moderátorem
  promítání s tématikou Citroen

  Sobota 20.6.
  8,30 - 10,00 snídaně v restauraci (nutno předem objednat)
  dopoledne dětské hry a dílničky
  promítání
  12,00 oběd
  13,00 - 17,00 individuální výlety - budete si moci vybrat ze 4 cílů a k nim dostanete itinerář
  odpoledne v kempu stejný program jako dopoledne
  18,00 večeře
  19,00 - 20,00 diskotéka s moderátorem
  od 20,00 dál živá hudba - kapela "Ukradený věci"

  Neděle 21.6.
  focení - hromadná fotografie
  odjezd

  Pro individuální výlety s itinerářem bychom chtěli tyto 4 cíle:

 • Rožmitál pod Třemšínem - muzeum automobilů Aero

 • Božetice - návštěva historického mlýnu

 • Zvíkov, Orlík, možnost vyjížďky lodí po přehradě, návštěva zámku

 • Písek - prohlídka města

  Každý účastník zodpovídá sám za sebe, je povinen dodržovat pravidla kempu a setkání se účastní na vlastní nebezpečí. Po zkušenostech z minulých srazů ještě jedno upozornění. Zamykejte si chaty, auta a nenechávejte ve stanech cenné věci bez dozoru!
  12.04.2019
  VĚCI CITROENOVÉ

  VETERANI_INFO.pdf
  TRIKO_ORIGINS_CITROEN_CARS.pdf
  TRIKO_ORIGINS_CITROEN_ORIGINS.pdf
  TRIKO_ORIGINS_CITROEN_STORY.pdf
  DEKORATIVNI_STOJANEK_ORIGINS.pdf
  HLINIKOVA_LAHEV_ORIGINS.pdf
  HY_NOREV_100_LET_CITROEN.pdf
  MAGNETY_PRYSK_ORIGINS.pdf

  30.03.2019
  MODÝLKY HY 100 LET


  Objednávejte u Luboše
  20.09.2018

  SETKÁNÍ STOLETÍ - mezinárodní setkání příznivců značky Citroen v červenci 2019


  • Značka Citroën se zrodila dne 4. června 1919, kdy oficiálně představila vůz Type A. V roce 2019 společnost Automobiles Citroën oficiálně oslaví 100. výročí značky, a to různými akcemi v průběhu celého roku. Bude to také příležitost shromáždit zákazníky, sběratele a nadšence v rámci speciální akce: SETKÁNÍ STOLETÍ

  • Tuto akci organizuje sdružení „Amicale Citroën & DS France*“ v partnerství s asociací „Aventure Peugeot Citroën DS**“ a s aktivní podporou společnosti Automobiles Citroën. Všichni fanoušci značky Citroën se tak sejdou v určené chvíli na jediném místě.

  • Setkání století proběhne v La Ferté-Vidame v departementu Eure-et-Loir, což je pro značku Citroën historické místo, jehož poloha jihozápadně od Paříže je navíc pro řadu francouzských i zahraničních účastníků velmi výhodná z hlediska logistiky.

  • Termín konání Setkání století, který je třeba si zapsat do diáře, je 19.–21. července 2019.

  • Podmínky účasti a registrace na Setkání století jsou již nyní zveřejněny na stránce www.citroencc.com, cílem je shromáždit co největší počet vozů Citroën jakéhokoliv typu a stáří.  Celou tiskovou zprávu si můžete přečíst zde  02.09.2018

  Jednodenní výlet

  Letošní jednodenní výlet budeme "pro změnu" směrovat opět do muzea amerických aut, ale tentokrát úplně jinam. Datum je stanoveno na 6.10. 2018. Je to sobota a odjezd bude od Břevnovského kláštera Markéta v 9,00. Cíl je poblíž Rakovníka, cesta cca 50 km bez dálniční známky. Muzeum vystavuje asi 60 US aut po renovaci ve třech nových halách, je to tak tři roky stará expozice a moc pěkně udělaná, všechno je vybudované nově. Poblíž je ještě v Pavlíkově motomuzeum, také moc pěkné, doporučuji. Oběd jsme zajistili v restauraci U lípy v Krušovicích. Naproti restauraci v parku máme příslíbeno parkování (pokud to povolí Obecní úřad), kvůli fotografování by stála všechna auta na jednom místě. Itineráře, ceny vstupného (budeme mít snížené vstupné) a koordináty navštívených míst dostanete navíc ještě při odjezdu. Před odjezdem budeme vybírat vstupné do muzea US aut - od nečlenů, za členy Nezávislého 2CV Klubu platí klub.

  Průběžně se již můžete ozývat kolik aut a osob máme čekat, bude to potřeba kvůli obědu. Další podrobnosti budou následovat co nejdříve, buď na stránkách a nebo vám pošlu mail.

  Organizace výletu
  Sejdeme se dne 6.10. 2018 na parkovišti u kláštera Markéta v Břevnově ráno v 9,00.
  Odjezd bude v 9,30
  V době od 9,00 do 9,30 budeme od vás vybírat peníze na vstupné do muzea US veteránů a též členské příspěvky (kdo nemá zaplaceno - 300,- Kč/rok).
  Členové Nezávislého 2CV Klubu Praha mají vstupné hrazeno klubem.

  Od ostatních účastníků budeme vybírat dojednané snížené vstupné takto:
  dospělí 100,- Kč/os.
  děti a senioři 60,- Kč/os.
  ZTP zdarma

  Z muzea by bylo dobré odjet na oběd cca ve 12,30.
  Z oběda plánovaný odjezd cca v 15,00 (pokud se chcete zúčastnit návštěvy Motomuzea)

  Vstupné v Motomuzeu si bude hradit každý sám, ale pro větší počet návštěvníků máme také dojednanou slevu ( dospělí 60,- Kč/os. ), pokusíme se s majitelem domluvit prohlídku s výkladem. Pro zjednodušení bude dobré vybrat vstupné za všechny účastníky celkem dopředu na místě.

  Přejeme pěkný výlet, bohaté zážitky a hezké počasí!

  Luboš a Milada
  01.09.2018

  Citroen Experience Roadshow

  Jestli jste nestihli výstavu Auta na náplavce o víkendu 30.7. - 2.8.02018, tak máte ještě další možnost - navštívit Citroen Roadshow a vyzkoušet si některý z nových modelů při testovací jízdě.

  V přiloženém letáčku si můžete vybrat nejbližší místo konání. Pro ty, co bydlí v Praze bude asi nejblíž OC Letňany v neděli 9.9. 2018, nebo pak úplný závěr na parkovišti u Supermarketu Albert v Průhonicích v neděli 14.10. 2018. Vyzkoušet budete moci nové Berlingo (premiéra v ČR), nový Cactus, nebo C3 Aircross a k vidění budou i další modely.

  Luboš 40-93
  17.09.2017

  Pozvánka na jednodenní výlet

  Ahoj všichni!

  Rádi bychom vás pozvali na každoroční podzimní výlet. Letošní se bude konat v sobotu 14. října a pojedeme navštívit neveřejné muzeum v Luštěnicích. Budou tam k vidění dvě haly. V první je cca 80 aut a obrovská sbírka modelů, ve druhé je pak depozitář a i tam budeme moci nahlédnout, jen se možná přitom trochu zašpiníte.Jádro sbírky tvoří americká auta, ale jsou tam i Citroeny a další evropské značky. Uvidíte, co všechno lze shromáždit v jednom člověku za necelých třicet let. Sbírka je to neuvěřitelná! Sraz bude jako obvykle v 9,30 u čerpací stanice M OIL na Českobrodské ulici směrem z centra před odbočkou na Průmyslovou. Pumpa je po pravé straně a poznáte ji podle toho, že na budově jsou namalované Kachny. U nich (u těch kachen) bude i náš bod odjezdu. Ten plánujeme na 10,00 hod. tak, abychom cca v 11,00 dorazili do muzea. Vstupné je dobrovolné (příspěvek do kasičky), za členy přispějeme z klubové pokladny, od nečlenů budeme vybírat vjezdné 100 Kč za auto. Na zpáteční cestě chceme zarezervovat restauraci v Brandýse n.L., ale to jedeme ještě v úterý ověřit a upřesníme dodatečně. Rádi bychom tam pro vás nechali připravit menu v ceně okolo 180,- až 200,- Kč. Vedle je cukrárna, sice dražší, ale naprosto špičková a s výhledem na řeku. Kdo bude mít zájem, po jídle se tam můžeme ještě na dortík a kávu zastavit. Doufám, že se vám tam bude líbit stejně jako se líbilo nám. Obě cesty budou vést mimo dálnici, takže známky nejsou nutné. Jedna cesta cca 50 km.

  Těšíme se na vaši bohatou účast!

  doplněno 01.10.2017

  Takže potvrzuji: 14.10.2017 v 9,30 sraz u čerpací stanice M OIL (s kachnami), odjezd 10,00 do muzea v Luštěnicích, po prohlídce na zpáteční cestě je rezervace v restauraci "U Fanouška" v Brandýse, menu máme dokonce slíbené jen za 165,- Kč! Z Brandýsa odjezd již individuální. Členové neplatí nic, nečlenové 100,- Kč vjezdné za auto. Menu se dozvíte při odjezdu.

  Luboš a Milada40-93


  27.06.2017

  1.Český národní sraz Citroënu 2CV se bude konat 14. – 17.6.2018

  Vážení majitelé a příznivci vozidel 2CV a jejich setkání, předsedové klubů a organizátoři srazů.

  Vzhledem k tomu, že se nedaří udělat jedno pořádné setkání všech lidí kolem tohoto auta a neustále do toho něco skáče, dohodli jsme se s organizátory srazů, že uděláme sraz národní, tedy celorepublikový. Termín řekneme hodně dopředu, aby se všichni mohli dopředu přizpůsobit a naplánovat svoje aktivity tak, aby jim to nekolidovalo s termínem dovolených a podobně. Dále budeme apelovat na organizátory srazů pro další modely Citroënu tedy na kluby a předsedy, které je sdružují, aby termíny srazů posunuli do jiných termínů a to nejlépe 14 dní před nebo 14 dní po tomto srazu, tak aby se srazy nekryly.

  Prosím potvrďte. Podrobnosti na setkání všech klubů před Mikulášem.

  Děkujeme. Club Yesenice. T+J.  16.05.2017

  Dětský den v Hrdlořezích

  Jak jsem již avizoval v této rubrice, tak tady máme upřesnění organizace Dětského dne v Hrdlořezích. Den konání je opravdu sobota 3.6. 2017 od 15,00 hodin odpoledne. Hřiště se nachází v ulici Za mosty v Praze 9. Cestou z Jarova směrem z centra po ulici Českobrodské za světelnou křižovatkou u Lidlu odbočíte první možnost vlevo - je tam automyčka, tu přejedete a pojedete dál, až po levé straně uvidíte hřiště s parkovištěm a restaurací a to je ono kýžené místo. Tady se sejdeme kolem 15,00, přivezte každý nějaké pěkné auto - já budu mít s sebou asi DSku, takže vítány budou kachny a jejich deriváty, ale hodily by se i modely jako CX, GS atd. Vezměte děti, bude tam pro ně program. V restauraci si dáme něco na zub a ti z vás, kteří budou chtít navečer odvézt děti i auta domů, se mohou vrátit, restaurace bude otevřená a mohli bychom trochu společně posedět. Bylo by vhodné si připravit na každé auto nějakou jednoduchou popisku - značka, typ, objem, výkon, rok výroby a uvést jednou větou nějakou zajímavost. Těšíme se na vás!

  Luboš a Milada 40-93
  17.01.2017

  Dětský den v Hrdlořezích

  Na první červnový víkend (pravděpodobné datum vypadá jako 3.6.2017) jsme domluvili na hřišti Spartaku Hrdlořezy spoluúčast na pořádání dětského dne. Vystavíme několik našich aut a strávíme hezké odpoledne, na hřišti je hospoda, budou tam atrakce pro děti a nakonec ještě večer bychom se tam mohli vrátit a pojmeme to jako klubovou akci. Zatím je to jen takový nástřel, přesné datum, hodinu a program akce vám ještě včas upřesním. Potřeboval bych ale od vás alespoň předem vědět, kdo by se chtěl zúčastnit a s jakým autem byste mohli přijet.

  Luboš 40-93


  08.12.2016

  Ze zastřešující organizace ACI dorazila zpráva, týkající se oslav stého výročí značky Citroen. Možná se vám to zdá předčasné, ale už po ICCCR v Holandsku jsem vás informoval, že k tomuto výročí se chystá monstrózní akce. Už tedy známe datum - 19.-21.7.2019 i místo konání - zkušební okruh firmy Michelin v Ladoux, asi 10 km severně od Clermont - Ferrand. Místo je navíc chvalně známé pro některé pamětníky. V roce 1995 se zde konal 10. ICCCR.

  Zarezervujte si toto datum ve svém diáři už teď, další příležitost k takové oslavě už nikdy mít nebudete! Určitě i u nás uděláme nějakou akci ke kulatému výročí, podobně jako v roce 2009, ale tu stěžejní si ujít nechat nesmíme!

  Luboš 40-93  01.11.2016

  Po delší prodlevě se konečně podařilo dotáhnout zápis do spolkového rejstříku, jen zatím nevím, kolik to bude celkem stát, faktura dorazí v nejbližší době. Tím bychom po nezbytné výměně razítka měli mít všechno v pořádku.

  Bude to mít dopad na klubové testace. Postup při provádění už bude muset být tzv. "tak jak to má být", takže dvoulisty se všemi podpisy klubových testačních komisařů, skenování a odesílání na federaci, měsíční hlášení atd. Jsem zvědav, kolik se mi nahlásí dobrovolníků, kteří by mi s tím chtěli pomoci...

  Podívejte se na výpis, který máte v příloze, to je teď náš oficiální název, který se změnil vskutku "podstatně": Nezávislý 2CV Klub Praha z.s.! Jedná se asi o nejdražší dvě písmena abecedy...  Tomáš Neruda pořádá 19.11. 2016 Setkání přátel 2CV (to jsme my všichni) a mě požádal, abych uveřejnil pozvánku na našich stránkách. To tímto činím a vás prosím o nahlášení jmen a počtů účastníků. Promyslete to, prosím, včas a zodpovědně, já pak předám za klub nějaký seznam, počet míst musí být dopředu znám. Nenechte to klasicky na poslední chvíli, od pondělí 7.11. budu opět v Praze a chtěl bych se tím zabývat.  Luboš 40-93  19.09.2016

  Zdravím všechny naše členy!

  S platností nového občanského zákoníku pro již stávající kluby nastalo několik důležitých změn. O tom jsme ostatně byli již před půldruhým rokem informováni na schůzi VCC. Tam nám ale bylo řečeno, že to není až tak chvatná záležitost a že VCC nám zjistí, co všechno bude potřeba a také nám s tím trochu pomůže. Pustil jsem to tedy z hlavy a koncem letošního června jsem dostal e-mail, ve kterém bylo řečeno, že 30.6. 2016 končí období, ve kterém jsme měli změny ze zákona provést (proběhlo by to bezplatně) a že musíme změny urychleně dodělat, ale bude to již s poplatkem. Trochu mě to rozladilo, ale začal jsem zjišťovat, co to bude pro klub a pro jeho členy obnášet.

  Poptal jsem se, jak to řešili jiní a vyšlo najevo, že si to všichni zadali jako právní servis za peníze. Po nahlédnutí na stránky rejstříkového soudu jsem pochopil okamžitě proč. Z klubů se stanou tzv. spolky. To ale není jediná změna. Je potřeba změnit stanovy, předseda a členové výboru (Evžen Šimek a Leoš Čapek) budou muset vypracovat jakási prohlášení s úředně ověřenými podpisy a já dokonce, protože máme sídlo na mojí adrese, musím mít výpis z katastru (ne ten z internetu) ne starší než jeden měsíc a také proto, že náš dům je v SJM, budu muset mít souhlas s umístěním klubu od Milady opět s úředně ověřenými podpisy. To ale není všechno, ještě je třeba vyřidit IČO a další formality.

  Takže i já jsem vyměkl a protože máme v klubové pokladně dostatečnou sumu, rozhodl jsem se celou záležitost zadat právnické firmě (Taubellegal), která to již pro některé členy VCC zařizovala. Nyní jim budu posílat podklady a dozvím se i všechny nutné věci, které budeme bohužel muset absolvovat. Bude se to týkat zejména mojí osoby, Milady, Evžena a Leoše, ale i tak bude nutná vaše součinnost. Bude se svolávat schůze, ze které musí vzejít zápis a prezenční listina s podpisy. Co bude dál, to zjistím a dám vědět. Předběžná cena za právní služby se změnou spojené bude cca 5.000 - 8.000 Kč + DPH. Není to levné, ale bohužel je to nutné a nejsem si jistý, jestli někdo z nás by to dokázal vyřešit. Nikdo nemáme potřebné právní vzdělání a hlavně myslím, že z časových důvodů by to ani nikdo řešit nechtěl. A to máme ještě štěstí, že se nejedná o nově zakládaný spolek, ale o již stávající klub. Posílám vám zároveň vyjádření právnické firmy k celé problematice a o následujících věcech vás budu včas informovat.

  Luboš 40-93


  Vážený pane Hůlo,

  děkujeme za poptání našich služeb. Váš klub (spolek) IČO má, je zjistitelné z rejstříku spolků. Půjde tedy "jen" o změnu stanov, nikoli o založení nového spolku.

  Ve stručnosti bude potřeba, aby se sešel nejvyšší orgán a ten schválil nové znění stanov, které vypracujeme, aby byly v souladu s platnou právní úpravou. Zápis z jednání nejvyššího orgánu, který stanovy schválí, také připravíme.

  Následně je nutné do rejstříku zapsat členy statutárního orgánu. K tomu je zapotřebí, abychom měli k dispozici rozhodnutí o jejich jmenování, máte ho prosím k dispozici? Případně ho můžeme připravit nyní a podepíše ho orgán, v jehož působnosti je jmenování statutárního orgánu. Dále je potřeba, aby členové stat. orgánu podepsali čestné prohlášení s úředně ověřeným podpisem. K přípravě prohlášení budeme potřebovat jejich údaje (jméno, příjmení, datum narození, rodné číslo, bydliště, místo narození a okres narození a pokud je členem žena, budeme potřebovat i její rodné příjmení). Do rejstříku se zapisují také členové kontrolního orgánu, který ale kluby (spolky) většinou nemají. Pokud ho máte (zjistíme ze stanov), budou potřeba čestná prohlášení i od nich.

  Návrh na rejstřík nepodléhá soudnímu poplatku, je tedy zdarma a podáváme ho datovou zprávou. K jeho podání budeme potřebovat od statutárního orgánu klubu podepsanou plnou moc s úředně ověřeným podpisem.

  Lze shrnout, že budeme potřebovat k provedení změny stanov a zápisu do rejstříku následující dokumenty:

  1. nové znění stanov;
  2. zápis z jednání nejvyššího orgánu o přijetí stanov;
  3. zápis z jednání o jmenování statutárního orgánu;
  4. čestná prohlášení členů stat. orgánu (popř. kontrolního org.); a
  5. plnou moc

  Cena za právní služby se odvíjí od vynaložené práce. Záleží tedy hlavně na tom, v jakém rozsahu bude nutné změnit stanovy. Přičemž cena je 5.000 – 8.000,- Kč bez DPH + hotové výdaje (poštovné apod.).

  Dejte prosím vědět, zda s nabídkou souhlasíte. Pokud ano, zašlu Vám obratem plnou moc a zároveň Vás požádám o zaslání scanu aktuálních stanov spolku, rozhodnutí o jmenování statutárního, případně kontrolního orgánu (jestliže ho máte k dispozici) a osobní údaje jejich členů (viz výše).

  S pozdravem / Kind regards

  26.08.2016

  Pozvánka na jednodenní výlet

  Ahoj všichni!

  Rádi bychom vás pozvali na každoroční podzimní výlet. Ten letošní se bude konat v neděli 2. října a pojedeme navštívit nově otevřené letecké muzeum na okraji Mladé Boleslavi (www.lmmv.cz). Sraz bude v 9,30 ale tentokrát u benzinové pumpy M OIL (dříve to byl Shell) na Českobrodské ulici směrem z centra před odbočkou na Průmyslovou. Pumpa je po pravé straně a poznáte ji podle toho, že na budově jsou namalované Kachny. U nich bude také náš výchozí bod. Odjezd plánujeme na 10,00 hod. tak, abychom cca v 11,00 dorazili do muzea. Vstupné je 100,- Kč na osobu, děti a senioři 50,- Kč, případně existuje i rodinné vstupné (2 dospělí a 2 děti) za 200,- Kč. Za členy budeme vstupné platit z klubové pokladny, od nečlenů budeme vybírat vjezdné ve výši vstupného. Na zpáteční cestě máme zarezervovanou restauraci Hoffmanův dvůr ve Vinoři (www.hoffmanuv-dvur.cz). Místa máme ve stodole a společnost nám bude dělat český klub přátel mopsů, kteří budou mít místa na zahradě. Hospoda je příjemná, jednoduchá, výběr jídel není velký, ale co jsme na zkoušku ochutnali bylo dobré a levné. Doufám, že se vám tam bude líbit, je to taková přehlídka retro předmětů. Obě cesty budou vést mimo dálnici, takže známky nejsou nutné. Jedna cesta cca 50 km.

  Těším se na vaši bohatou účast!

  Luboš 40-93

  16.02.2016

  Václav Zapadlík - Benzínové opojení
  od soboty 2.4. 2016 do 28.4. 2016 v Galerii Mánes

  Výstava obrazů jednoho z nejznámějších malířů automobilových veteránů doplněná skutečnými historickými automobily. Jeho fotorealistické obrazy jsou známé po celém světě, zejména pak v Německu, ve Francii, v Anglii ale nejvíce v USA, kde má v několika muzeích stálé expozice.

  K vidění zde bude kromě 90 reprodukcí obrazů i automobil Bugatti 13, Walter Junior patřící Václavu Zapadlíkovi a francouzský vůz Sima zrekonstruovaný podle maestrových technických výkresů. Návštěvníci zde také uvidí jeho výtvarné návrhy poštovních známek, kterých od roku 2012 vydala Česká pošta už 23 a další archiválie týkající se historických automobilů i jeho samého.

  Výstava má za cíl nastínit umělecký profil a všestrannost Václava Zapadlíka, jenž je bez jakékoli nadsázky, dodnes pokládán za největšího mistra v kresbě a malbě historických automobilů.

  Luboš 40-93

  18.07.2015

  Pozvánka na jednodenní výlet

  Na sobotu 3.10. 2015 jsme pro vás naplánovali jednodenní výlet. Tentokrát ho budeme směřovat do Strnadic nedaleko Bystřice u Benešova, kde vzniklo letos na jaře Retroautomuzeum. Navštívili jsme ho a moc se nám líbilo. Expozice obsahuje cca 100 vozidel z doby předrevoluční, jak těch, které byly k mání v Mototechně, tak i těch, které se daly sehnat pouze v Tuzexu. K tomu je k vidění spousta dobových předmětů a také popisky jsou velmi zajímavé. Prohlídka zabere určitě přes hodinu. Na místě bychom mohli zorganizovat i malé polední občerstvení, mluvilo se například o šunce z udírny. To všechno bychom ještě upřesnili, zatím máme v rukávu další doplňující nápad a to uspořádat po návratu do Prahy malý piknik spojený s opékáním buřtů. Nedaleko našeho domu je totiž veřejné ohniště a dalo by se k němu dojet i s auty. Vstupné do muzea je 70,- Kč na osobu a bude jej hradit klub pro naše členy, od nečlenů pak budeme vybírat startovné cca 100,- Kč za osobu (pouze od dospělých, děti zdarma), v ceně by byly také buřty pro účastníky. Pokud si budete chtít na piknik donést něco dalšího, vaší fantazii nebudeme klást překážky. To vše je zatím jen nástřel, potřeboval bych vědět, kdo bude mít o akci zájem, abychom tomu připůsobili celý program. Termín je závazný a měl by se v dohledné době objevit i na stránkách Retroautomuzea (www.retroautomuzeum.com), ostatní podrobnosti budeme včas doplňovat.

  Luboš 40-93

  14.09.2014

  Ještě pár poznámek k letošní Rané

  Ještě pár poznámek k letošní Rané. Celé účetnictví jsem ještě nestihl udělat, ale již teď vám můžu pár informací zprostředkovat. Pivo a limo stálo 9 000,- Kč, nákupy (maso a ostatní potraviny i nepotraviny k němu nutné) cca 5 000,-, ručníky, plakety cca 10 000,- Kč. Jsou to ceny odhadem, tak mě neberte za slovo. Ovšem dost se vybralo za vjezdné a tombolu, takže po odečtení nám stále zbývá v klubové pokladně hezkých cca 55 000,- Kč. A to jste ještě všichni nezaplatili roční příspěvky. Klub bude dál samozřejmě fungovat, z příspěvků budu i nadále platit 50,- ročně za každého z vás do pokladny veterancarklubu a budeme jako dosud platit provoz našich stránek (cca 2 000,- Kč za rok). Dále pak za členy budeme během jednodenních akcí platit různé vstupné atd. Loni jsme například uhradili jízdu historickou tramvají (též cca 5 000,- Kč) a letos členům zaplatíme vstupné do moto-velo muzea (70,- za dospělé, 30,- za děti a 30,- za fotografování). Naší prioritou budou nadále hlavně klubové testace. Tato činnost nabývá stále většího významu a zřejmě do budoucna s platností nového "silničního" zákona ještě posílí. Čekají se velké změny v oblasti registrací vozidel, depozitů a přidělování registračních značek a také v oblasti technických kontrol. Neberte to na lehkou váhu, myslím, že v budoucnu se vám činnost klubu bude určitě hodit! Dalším naším programem jsou jednodenní výlety a na ten letošní bych si vás dovolil pozvat.

  Letošní sobotní výlet (4.10. 2014) vlastně začne již ve středu 1.10. na Francouzském kulturním institutu v Praze 1, ve Štěpánské ulici. Tam se bude od 18,30 hodin konat vernisáž výstavy plzeňských výtvarníků, na kterou vás všechny zveme. Koukněte na http://www.youtube.com/watch?v=pu9wBrscGIQ a na http://www.ifp.cz/Cirque-Citroen partnerem výstavy je Citroen ČR a kromě výtvarných děl zde bude vystavený i nový model značky - Citroen Cactus. Ten se s námi také zúčastní sobotního jednodenního výletu 4.10. Sraz budeme mít v 9,00 u Markétského kláštera v Břevnově, jako obvykle. Odtud pojedeme také jako obvykle přes Pražský hrad kvůli focení s Citroenem Cactus a dále pak do Štěpánské ulice, kde zastavíme na chvíli před Francouzským institutem (zábor na parkování se bohužel nepodařilo organizátorům výstavy zajistit). Odtud jedeme na návštěvu moto-velo muzea v Přerově nad Labem. Muzeum je moc pěkné, byli jsme se tu podívat, bude se vám líbit. Vstupné za členy (70,- Kč dospělý, 30,- dítě 30,- Kč focení) uhradíme z klubové pokladny. Od nečlenů budeme ráno u kláštera vybírat symbolické vjezdné 100,- Kč za auto, které sice nestačí na pokrytí výdajů, ale myslím si, že si můžeme dovolit jako klub vás pozvat. Zejména proto se také přimlouvám za co největší účast! Je to prestižní záležitost pro prezentaci našeho klubu. A přijeďte pokud možno s kachnou nebo kachním derivátem, výstava je o kachně! Po prohlídce muzea máme pro vás rezervovanou restauraci - ceny mírné, obsluha nanejvýš příjemná, jídlo jsme zde ochutnali a nebudete litovat. Dále tu můžete navštívit skanzen. Odjezd zpět bude individuální. Na všechny se už teď moc těšíme. V příloze máte i pozvánku na vernisáž a kopii jídelního lístku, abyste si už doma mohli v klidu vybrat nějakou mňamku:

  Dostavte se v co největším počtu na kachní vernisáž do Francouzského kulturního institutu 1.10.2014 v 18:30, Praha 1, Štěpánská 35 a především se zúčastněte výletu v sobotu 4.10.2014. V 9:00 bude sraz u Břevnovského kláštera Markéta. Prohlédněte si následujicí upoutávky:

  A zpět k Rané, takhle to vypadalo v roce 1985...
  ...a letos:


  Kdo zapomněl na Rané světle modrý ručník s DSkou, má ho u nás (vypraný) připravený k vyzvednutí.

  A nakonec - zbylo ještě něco málo plaket 30. Raná, jsou u mě na prodej po 50,- Kč.

  Luboš 40-93

  18.08.2014

  30. Raná - poslední informace

  Letošní ročník našeho srazu bude jak jubilejní, tak zároveň poslední. Klub tím samozřejmě nekončí, naší prioritou jsou klubové testace na historickou původnost, které slouží jako podklad pro pojišťovny při vyměřování nižších sazeb povinného ručení. Já sám absolvuji každoročně několik povinných školení k této tématice a ti z vás, kteří pracují jako kluboví testační komisaři pak alespoň jedno ročně. Ostatně za členství ve FKHV odvádí klub 50,- Kč zas každého člena ročně. Další aktivitou klubu bude pořádání jednodenního výletu s různou tématikou. Při těchto akcích budeme hradit z klubové pokladny například vstupné za ty naše členy, kteří mají zaplacené členské příspěvky. V loňském roce jsme například uhradili jízdu historickou tramvají a vstup do muzea MHD - částka byla 5000,- Kč.

  Na letošní sraz na Rané jsme pro vás připravili hned několik překvapeních - pivo se bude čepovat po dobu konání srazu zdarma až do vyčerpání zásob (výčep u Pavla Mráze). Dále budeme v sobotu od cca 17,00 hod. grilovat maso - při zaplacení vjezdného obdržíte poukázky pro posádku vozu. I v taškách máte letos připraveno něco navíc, ale to už je to překvapení, aby se vás sjelo co nejvíce. Loňský ročník znamenal značný finanční propad, za pronájem plochy platíme vždy 10000,- Kč, ať je aut jakýkoliv počet. Jako každoročně je vjezdné pro členy se zaplacenými členskými příspěvky 200,- Kč za auto, pro nečleny 300,- Kč. Ostatní program zůstává klasický - táborák, konvoj, tombola, soutěž v poznávání náhradních dílů (Petr Penker) atd. Já budu na místě již od čtvrtečního odpoledne, tak se na vás všechny těším.

  V letošním roce nebude k dispozici letištní restaurace, je potřeba se tedy předzásobit, nebo to řešit návštěvou Ponorky.

  Zároveň bych vás chtěl pozvat na podzimní jednodenní výlet, propozice na něj máte v taškách, které dostanete při vjezdu. Bude také trochu jiný, než obvykle. Nechte se překvapit.

  Těším se na vás

  Luboš 40-93

  26.02.2014

  V dnešním příspěvku přidáváme na stránky také odkaz k celoněmeckému kachnímu srazu, který se koná v termínu 23.7. - 27.7. 2014 a dále i odkaz k 21. celosvětovému srazu kachen v Toruni v Polsku v příštím roce. Součástí je rovněž předregistrační formulář.

  Luboš 40-93

  26.02.2014

  Trochu opožděně vás vítám v novém roce, kdy se bude slavit 80 let modelu Traction a 40 let CX. I z tohoto důvodu znovu připomínám asi nejvýznamější sraz sezóny a tím bude Eurocitro v Le Mans. Už se vás hodně ozvalo, myslím, že účast bude vysoká. Také náš klubový sraz na Rané letos oslaví 30. výročí a chystáme pro vás i nějaká překvapení, v klubové pokladně máme prostředků dost, tak něco uvolníme na oslavu takového jubilea.

  Luboš 40-93

  14.10.2013

  Pozvánka na Eurocitro 2014

  V termínu od 8. do 10. srpna 2014 proběhne ve francouzském Le Mans Eurocitro. Je to sraz všech typů Citroenů a pro velký zájem z vaší strany a hlavně těch, kteří už tam někdy byli, jsem se rozhodl zarezervovat hotel BB, který je od závodiště jen pár kilometrů, vedle je i rybník s koupalištěm a celkově je to vhodná varianta pro ty z vás, kdo nebudou chtít přespávat na místě. Vjezdné na sraz je nižší než na světovém srazu a tak i placení hotelu navíc tolik nebolí. Jinak je ovšem kemp dobře vybavený a není si na co stěžovat. Od vás bych potřeboval tak zhruba do konce listopadu vědět, kdo budete mít o hotel zájem, abych mohl vytvořit hromadnou rezervaci. Zřejmě bych to řešil nějakou zálohou z vaší strany, cca 1000,- Kč, abych pak v případě vaší neúčasti nemusel platit první noc za neobsazené pokoje. Je třeba si trochu pospíšit, tento hotel je opravdu nejbližší a v době konání Eurocitra je vždy zcela obsazený Citroenisty. Tak neváhejte a ozvěte se co nejdříve.

  Luboš 40-93

  21.11.2012

  Oslovila nás jako klub Česká pošta, s nabídkou známkových sešítků Václava Zapadlíka, ne sice s Citroeny, ale s českými auty. Přesto si myslím, že by nebylo od věci si je koupit, jednou to určitě nějakou cenu mít bude.
  Kontakt je v přiloženém dopisu.  15.04.2012

  Vítám vás v roce 2012. Letošní rok opět slibuje velkou dávku zahraničních citroenských akcí, za všechny bych doporučil výstavu Citromobile v Amsterdamu 5.- 6.5. 2012, dále národní sraz 2CV ve fracouzském Chateaubriantu 16.- 20.5. 2012, sraz na Depotdromu u Regensburgu u německého sběratele Citroenů Peterse 21.- 22.7. 2012, setkání majitelů vozů HY v Holandsku v Zeewolde 2.- 5.8. 2012, 15. ICCCR v anglickém Yorkshiru 9.- 12.8. 2012.

  Nesmíme ovšem také zapomenout na náš kachní slet na Rané u Loun, letos se bude konat ve dnech 10.- 12.8. 2012 a ještě předtím bude jarní sraz 1. Citroen clubu Praha v Hlavaticích u Zbirohu 22.- 24.6. 2012. Jinak ovšem se bude konat ještě spousta dalších srazů v Čechách, na Slovensku i v zahraničí, jen je třeba podívat se na odkazy na webové stránky klubů, nějak nám ty srazy neposílají.

  Luboš 40-93
 •       Copyright © 2011-2022 Nezávislý 2 CV klub Praha, z.s.